6 kwietnia (czwartek) | 9:30-15:30
Czego się dowiesz
Odpady to zasoby XXI wieku. Co z tego stwierdzenia wynika dla rozwoju Twojej firmy, organizacji, miasta? Dowiesz się tego dzięki szkoleniu. Poznasz i zrozumiesz założenia modelu gospodarki obiegu zamkniętego dążącego do przemodelowania działalności produkcyjnej i konsumpcyjnej do takiej gdzie odpady zostaną wyeliminowane, a wzrost przedefiniowany. To ogromna szansa na innowacyjny rozwój biznesu i organizacji z poszanowaniem środowiska naturalnego. Dzięki szkoleniu poznasz konkretne działania, które firmy, organizacje, samorządy mogą podjąć, aby wdrażać innowacyjne rozwiązania produktowe i usługowe, które są przyjazne dla naszej planety. Udział w szkoleniu pomoże Tobie przygotować Twoją działalność, organizację, firmę na zmiany, które będą zachodziły w gospodarce w związku z wdrażaniem przez Unię Europejską strategii Green New Deal, ale również budowanie strategii odpornych na kryzysy oraz wyjście naprzeciw konsumentom coraz bardziej świadomym ekologicznie.
Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz nowe umiejętności:
Wiedza i narzędzia z warsztatu będą pomocne osobom pracującym w działach:
- Innowacji i R&D
- Strategii i rozwoju
- CSR
- Marketingu i komunikacji
- Logistyki i administracji
oraz dla wszystkich, którzy są otwarci na nowe sposoby działania, którzy rozumieją potrzebę budowania odpowiedzialnego biznesu, którzy wierzą że uwzględnianie aspektów i wpływu środowiskowego to jest nie tylko konieczność ale również szansa.
Moje doświadczenie
Agata Miryn-Sienkiewicz
Next Good Thing
Założycielka firmy szkoleniowo-konsultacyjnej Next Good Thing w obszarze wdrażania strategii biznesowych oraz projektowych gospodarki obiegu zamkniętego ze szczególnym nastawieniem na innowacje. Prowadzi od kilku lat warsztaty strategiczno-kreatywne, procesy wypracowywania innowacji, procesy konsultingowe w obszarze wypracowania rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji. Pracuje w metodach pracy nastawionych na kreatywność, zaangażowanie, innowacyjność (Design Thinking, Systems Thinking). Jest certyfikowaną moderatorką Design Thinking.
Uczestniczka zamkniętego programu Ellen MacArthur Foundation From Linear To Circular 2021. Inicjatorka i koordynatorka raportu "Odpady od nowa - jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach". Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). W ostatnim czasie pracowała jako Marketing&Strategy Manager dla start-up'u z obszaru upcyklingu Deko Eko (dekoeko.com).
Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). Współtworzyła kurs o projektowaniu cyrkularnym dla studiów magisterskich Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.
Jest ekspertką programu Climate Leadership UNDP/GRID Polska. W 2022 została wyróżniona jako jedna z 10 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Woman Polska.
Przywitanie i zapoznanie się uczestników
Wstęp, powitanie i zapoznanie się uczestników warsztatu w formie interaktywnego ćwiczenia. Omówienie planu warsztatu.
Założenia i zasady modelu Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Dowiesz się jakie są założenia modelu GOZ w opozycji do modelu linearnego, z czego się wywodzi, jakie są jego korzyści z jego wprowadzenia dla organizacji, społeczeństwa, planety. Zapoznanie
z Diagramem Motyla.
Przerwa 10 minut
Strategie biznesowe GOZ
Zapoznanie ze strategiami i modelami biznesowymi Gospodarki Obiegu Zamkniętego, przedstawienie przykładów.
Obszary korzyści z wdrażania modelu GOZ dla firm i organizacji
Benchmarki ze świata
Przerwa lunchowa
Rola opakowań w modelu GOZ
Przyjrzymy się systemowi opakowań i poszukamy możliwych rozwiązań
i kierunków rozwoju z wykorzystaniem strategii,które oferuje GOZ.
4 strategie podejścia do opakowań: Recycle, Reuse, Renew, Rethink.
Diagnoza szans cyrkularnych
W tej części będziemy pracować warsztatowo ćwicząc oderwanie od własności, robiąc prosty audyt cyrkularny i szukając punktów interwencji na przykładzie proponowanych przedsiębiorstw.
Podsumowanie i zamknięcie szkolenia
Szczegóły organizacyjne
Dlaczego warto
Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały ze szkolenia oraz zaświadczenie uczestnictwa w warsztacie. Dane do przelewu otrzymasz po wypełnieniu formularza obok.
(+23% VAT = 1094,7 zł brutto)
Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały ze szkolenia oraz zaświadczenie uczestnictwa w warsztacie. Dane do przelewu otrzymasz po wypełnieniu formularza obok.
Przeprowadzałam szkolenia i warsztaty m.inn. dla:
"Podobało mi się na warsztacie: interaktywność, konkret, liczne ilustrowanie przykładami"
"Szkolenie bardzo ciekawe, pozwalające na indywidualną zmianę podejścia do konsumpcji, jednak dające wiedzę o potrzebnych działaniach kompletnych, nie tylko końcowego użytkownika
"Super przeprowadzone warsztaty! Sprawnie, interesująco, interaktywnie"
"Szkolenie bardzo ciekawe, pozwalające na indywidualną zmianę podejścia do konsumpcji, jednak dające wiedzę
o potrzebnych działaniach kompletnych, nie tylko końcowego użytkownika"
"Było bardzo merytorycznie, rzeczowo i z przykładami, co ułatwia w zrozumieniu
i wyobrażeniu przekazywanych treści. Dziękuję za linki i źródła, bo to pozwoli mi dalej zgłębić tematy, którymi przyjdzie mi się zająć."