ABC Gospodarki Obiegu Zamkniętego

 • Pigułka wiedzy o GOZ dla biznesu i organizacji
 • Skondensowana i kompleksowe wprowadzenie do modeli biznesowych
 • Atrakycjna i angażująca forma prezentacji
ZAPISZ SIĘ
Image

129 zł netto

Szkolenie online |2h

Czego się dowiesz?

Gospodarka obiegu zamkniętego to szeroka zmiana, która nas czeka w otoczeniu biznesowym. Zapewne dobiegły Cię już różne informacje związane z nowymi wymogami odnośnie opakowań plastikowych, nadchodzącym systemie kaucyjnym, rosnącymi wymaganiami związanymi z poziomami recyklingu, czy też prawem do naprawy, które ma zyskać konsument. Pojawia się więc pytanie czy mnie też będzie to dotyczyć?

Na to pytanie ma odpowiedzieć szkolenie, podczas którego zrozumiesz założenia i kierunek tej zmiany, dowiesz się jakich aspektów w biznesie ona dotknie. Ważnym elementem szkolenia będzie zrozumienie korzyści płynących z wdrażania rozwiązań cyrkularnych oraz poznanie inspirujących, już funkcjonujących rozwiązań z Polski i świata.

1

Zrozumiesz założenia i zasady gospodarki obiegu zamkniętego - modelu rozwoju gospodarczego wspieranego przez Unię Europejską

2

Poznasz nowe strategie biznesowe nastawione na wdrażanie modeli cyrkularnych
i tworzenie innowacyjnych zielonych rozwiązań

3

Poznasz główne regulacje dotykające biznes związane z modelem GOZ

Otrzymasz dawkę wiedzy odnośnie korzyści dla biznesu oraz dla środowiska płynące z wdrażania cyrkularnych modeli biznesowych

4

 1. Pojęcie gospodarki obiegu zamkniętego | 20 min
  Koncepcja, podstawowe zasady i założenia.

 2. Strategie biznesowe GOZ z przykładami rozwiązań z Polski i ze świata | 30 min

 3. Podstawowe regulacje w obszarze GOZ | 20 min
  Regulacje Unii Europejskiej oraz główne regulacje krajowe dotykające firmy (m.inn. Dyrektywa plastikowa, Ekoprojekt, ROP, KIS 7 GOZ).

 4. Praktyczne aspekty wdrażania GOZ | 40 min
  Obszary wdrażania GOZ, mierniki GOZ, kompetencje związane z wdrażaniem GOZ.

Agenda | 21 marca (czwartek) | 9-11

O prowadzącej

Agata Miryn-Sienkiewicz

Założycielka firmy szkoleniowo-konsultacyjnej Next Good Thing w obszarze wdrażania strategii biznesowych oraz projektowych gospodarki obiegu zamkniętego ze szczególnym nastawieniem na innowacje. Prowadzi od kilku lat warsztaty strategiczno-kreatywne, procesy wypracowywania innowacji, procesy konsultingowe w obszarze wypracowania rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji. Pracuje w metodach pracy nastawionych na kreatywność, zaangażowanie, innowacyjność (Design Thinking, Systems Thinking). Jest certyfikowaną moderatorką Design Thinking.Uczestniczka zamkniętego programu Ellen MacArthur Foundation From Linear To Circular 2021. Inicjatorka i koordynatorka raportu "Odpady od nowa - jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach".

Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). Pracowała jako Marketing&Strategy Manager dla start-up'u z obszaru upcyklingu Deko Eko (dekoeko.com). Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). Współtworzyła kurs o projektowaniu cyrkularnym dla studiów magisterskich Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Jest ekspertką programu Climate Leadership UNDP/GRID Polska. W 2022 została wyróżniona jako jedna z 10 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Woman Polska.

in

Opinie o moich szkoleniach

Co cenią sobie uczestnicy szkoleń

“Bardzo interesujące szkolenie, poprowadzone w ciekawej formie i nienużącej.”

“Bardzo duża dawka praktycznych informacji, przykładów, ale też ciekawie dobrane ćwiczenia warsztatowe. Ogromna umiejętność prowadzącej do przekazywania wiedzy "

“ Jedno z ciekawszych szkoleń, bardzo kompetentna prowadząca, świetnie zorganizowane narzędzia włączające do aktywności uczestników, bardzo jasno przedstawiona wiedza poparta przykładami.”

IconIconIconIconIconIcon

“Szkolenie na wysokim poziomie. Informacje ze szkolenia możemy wykorzystać zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.”

“Bardzo ciekawie poprowadzone szkolenie - zrozumiały przekaz, bardzo dobra część warsztatowa, angażująca uczestników (pomimo formuły online), ciekawie przygotowana prezentacja, dobre omówienie przykładów.”

“Dobrze przygotowane materiały. Prowadząca była przygotowana merytorycznie.”

Szczegóły organizacyjne

Spotkanie odbędzie się za pomocą platformy Zoom


Przy zgłoszeniu kilku osób z jednej organizacji/firmy jest możliwość otrzymania zniżki

21 marca (czwartek) | 9:00 - 11:00

Spotkanie odbędzie się za pomocą platformy Zoom oraz Miro. Będziemy wykorzystywać również inne narzędzia online do ćwiczeń, ale bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów ze strony uczestników, ani zakładania kont.

Przy zgłoszeniu kilku osób z jednej organizacji/firmy jest możliwość otrzymania zniżki.

Cena:


Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały ze szkolenia i 1 h konsultacji po kursie na przestrzeni 2 miesięcy.

Dane do przelewu otrzymasz po wypełnieniu formularza obok.

158,67 zł brutto

Formularz zapisu:

129 zł

netto

ABC Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Szkolenie online

+48 606 781 927

agata@nextgoodthing.pl
in
FB

Next Good Thing | 2024